Jeśli nie jesteście mistrzyniami w pakowaniu to już niedługo pakowanie stanie się Waszą codziennością, podobnie jak mycie zębów. Prawda jest taka, że o ile jadąc gdziekolwiek samemu można zapomnieć na przykład o szczoteczce do zębów, o tyle noworodkowi raczej nie wytłumaczymy, że zapomnieliśmy o pieluchach. Tłumaczyć mu możemy, ale płakać raczej nie przestanie.
Pierwsza torba noworodka, szczególnie, gdy będzie to Nasze pierwsze dziecko, będzie wyjątkowa. Gwarantuje Wam, że będziecie chciały zapakować dużo więcej rzeczy, niż zostało to Wam przekazane przez lekarza lub szpital. W zależności od tego gdzie rodzicie szpital może Wam zagwarantować różne rzeczy, warto się tego dowiedzieć.

Wyprawka do szpitala dla dziecka

1. Pieluszki

Królestwo dla tego, kto jest w stanie przewidzieć dokładnie wymiary noworodka. W Polsce lekarze podają przybliżoną wagę dziecka ale w wielu krajach (np. w UK) czegoś takiego się raczej nie usłyszy. Noworodki rodzą się różnej wagi i choć większość oscyluje w okolicy 3 kilo to jednak jest znacząca różnica między 3kg a 3,7kg. Najlepiej mieć jedną paczkę tych najmniejszych pieluszek, od dwóch kilo. Swobodnie zmieści się w nie także trzy i cztero kilkogramowy noworodek. Jeśli jednak urodzi Nam się troszkę mniejsze dziecko, będziemy przygotowani.

2. Krem na odparzenia

3. Wata lub mokre chusteczki

Wkrótce pierwsza kupa będzie za Wami. Przekonacie się jak trudno będzie ją wyczyścić z tego malutkiego ciała. Co się sprawdzi lepiej? Mokre chusteczki czy wata? Wybór należy do Was. Ja na początku używałam waty i wody.

4. Ubranie na pobyt w szpitalu

• 2-3 pajacyki i krótkich body na dzień pobytu w szpitalu. Jeśli chodzi o rozmiar to też radziłabym wziąć jak najmniejsze. Jeśli nasze ubranka nie mają stópek trzeba zabrać też skarpetki. Mogą one swobodnie zastąpić
• rękawiczki ochronne na dłonie. Dzieci mogą urodzić z długimi paznokciami i by się nie podrapały zakłada im się właśnie rękawiczki. Można wziąć też cążki lub nożyczki i je obciąć.
• Czapeczka- wystarczy jedna. Ochrona noworodka przed utratą ciepła jest bardzo ważna.

5. Ubranie na wyjście ze szpitala

Dostosowane być powinno do pory roku. Jednak musimy pamiętać, że organizm noworodka bardzo szybko się wychładza i jest to niebezpieczne dla zdrowia dziecka. Jest to bardziej niebezpieczne niż przegrzanie. Mi doradzono by noworodka ubierać o warstwę więcej niż siebie.

6. Pieluszki tetrowe

2 sztuki. Wierzcie mi znajdziecie dla nich użytek.

7. Rożek lub otulacz

W niektórych szpitalach ich nie wymagają. Warto sprawdzić wcześniej.

8. Kocyk

Bardziej na wyjście ale miło mieć coś specjalnego

9. Zabawka dla dziecka

Pan B. przyniósł małego misia. Czy Wasz noworodek potrzebuje zabawki? Nie, ale miło mieć coś specjalnie dla niego.

10. Coś dla starszaka

To dobra rada, którą sprzedała mi mama dużej rodziny. Zawsze gdy rodził się nowy członek rodziny przynosił on coś małego w prezencie dla swojego rodzeństwa. Taki mały, wyjątkowy prezent z odpowiednią dedykacją przekazaną przez rodziców może dodatkowo umocnić braterskie lub siostrzane więzi.

11. Fotelik dla dziecka

Na koniec coś, co niekoniecznie wchodzi do torby ale będzie niezbędne przy wyjściu ze szpitala – fotelik dla dziecka. Potrzebny dopiero przy wyjściu, jednak my zamontowaliśmy na kilka dni przed planowaną datą porodu, by przyzwyczaić się do obecności nowego pasażera i by uniknąć stresu później.Co Wy jeszcze dołożyły/li byście do torby dla dziecka do szpitala?

Zachęcamy do zapisania się na nasz newsletter. Nie wysyłamy żadnego spamu, tylko raz w tygodniu powiadamiamy o nowościach na blogu.

Zapisz się na darmowy Newsletter

Praktyczne pomysły, rady i inspiracje dla rodziców raz w tygodniu prosto na Twoją skrzynkę email.
Email
Imię
Żadnego spamu tylko informacje o nowych wpisach

Darmowy Newsletter

Praktyczne pomysły, rady i inspiracje dla rodziców raz w tygodniu prosto na Twoją skrzynkę email.

Email
Imię
Żadnego spamu tylko informacje o nowych wpisach