Czy wiesz, że jeśli susząc włosy zjesz jabłko to będziesz miała bliźniaki? Albo czy słyszałaś, że jeżeli pogłaszczesz swego psa dokładnie o północy we wtorek, to urodzisz cztero i półkilogramowe dziecko? My też nie.  Te 2 powyższe przesądy o ciąży są wymyślone. Zebraliśmy jednak 15 innych zabobonów, które koniecznie musisz przeczytać bo podobno zawierają w sobie ziarnko prawdy. O niektórych z nich na pewno już słyszałaś na przykład od sąsiadki ale mamy też kilka które Cię zaskoczą.Przesądy w ciąży

1. Ciąża a podnoszenie rąk do góry

Częste podnoszenie rąk do góry w ciąży spowoduje, że dziecko owinie się pępowiną

Koniecznie uważaj na to co robisz ze swoimi rękami. Ich ciągłe podnoszenie do góry może spowodować, że dziecko owinie się pępowiną.

2. Smaki a płeć dziecka

smak w ciąży oznacza płeć dziecka

Twój smak w pierwszym trymestrze ciąży ma znaczenie. Jeżeli nie możesz powstrzymać się od słodyczy to urodzisz dziewczynkę. Jeżeli wolisz słone to znak, że w Twoim łonie rośnie mały chłopak.

3. Farbowanie włosów

Pamiętaj, że nie powinnaś farbować włosów w ciąży no chyba, że chcesz żeby Twoje dziecko było rudzielcem.

4. Kształt brzucha a płeć dziecka

Kształt brzucha ciężarnej zwiastuje płeć dziecka

Jeżeli kiedykolwiek byłaś w ciąży to na pewno zdarzyło się, że ktoś kogo spotkałaś próbował przewidzieć płeć Twego dziecka na podstawie kształtu Twojego brzucha. Zgodnie z tym przesądem duży okrągły brzuch oznacza chłopca gdzie bardziej płaski brzuch oznacza dziewczynkę.

5. Test z obrączką na łańcuszku

Zdejmij obrączkę zawieś ją na łańcuszku dokładnie na brzuchem. Jeżeli obrączka kręci się dookoła będziesz miała dziewczynkę. Jeżeli obrączka kiwa się na boki będziesz miała chłopczyka.

6. Pikantne jedzenie

Pikantne jedzenie w ciąży

Unikaj pikantnego jedzenia, chyba że chcesz urodzić małego Gordona Ramsey’a a bardzo porywczym charakterze.

7. Klątwa ciężarnej

Kobieta w ciąży ma tą ogromną moc. Nie wolno jej niczego odmawiać bo może nasłać na Ciebie myszy. Róbcie więc wszystko, o co poprosi.

8. Wywoływanie porodu

Pewne rodzaje jedzenia lub uprawianie seksu podobno może wywołać poród. Bądźmy ze sobą szczerzy pod koniec ciąży zrobiłybyście wszystko, żeby bobas się w końcu urodził. Ten przesąd jest prawdziwy, fikcyjny lub jest po prostu szczęśliwym zbiegiem okoliczności.

9. Pełnia księżyca

poród w czasie pełni księżyca

Jak mówi jeden z przesądów, istnieje bardzo duże podobieństwo, że urodzisz w czasie pełni księżyca. Sprawdź kiedy jest pełnia najbliższa wyznaczonej Tobie dacie porodu.

10. Znamię  na skórze

Jeżeli w czasie ciąży będziesz uciskać ciągle to samo miejsce na swoim ciele dziecko urodzi się ze znamieniem dokładnie w tym samym miejscu.

11. Płacz dziecka po urodzeniu

ciągle płaczące dziecko po urodzeniu

Jeżeli Twoje nowo narodzone dziecko ciągle płacze oznacza to, że nie lubi swojego imienia i powinnaś je zmienić.

12. Zgaga w ciąży a włosy dziecka

zgaga w ciąży a włosy dziecka

Czy słyszałaś, że jeżeli mocno męczy Cię zgaga, to dziecko urodzi się z bujną czupryną godną gwiazdy rocka z lat 80.

13. Pomarańcze w ciąży

Podobno jeżeli będziesz jadła dużo pomarańczy Twoje dziecko urodzi się pomarańczowe. Nie znaleźliśmy jednak informacji ile tych pomarańczy powinnaś zjeść.

14. Złość

Co oznacza złość w ciąży

Uważaj na kogo się złościsz w ciąży. Jeżeli będziesz zła na kogoś Twoje dziecko ma szansę urodzić się podobne właśnie do tej osoby. Może jednak lepiej nasłać myszy?

15. Chiński Kalendarz Płci

Chiński kalendarz płci jest z nami od wielu wieków. Niektóre źródła podają, że jego wskazania sprawdzają się w 9 na 10 przypadków. Po zestawieniu wieku matki w momencie zapłodnienia oraz miesiąca, w którym to się stało dowiesz się czy będziecie mieli dziewczynkę czy chłopca. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w linku tutaj

Który z powyższych przesądów podoba Ci się najbardziej? Znasz jeszcze jakieś inne? Koniecznie powiedź nam o tym w komentarzach.

Zachęcamy do zapisania się na nasz newsletter. Nie wysyłamy żadnego spamu, tylko raz w tygodniu powiadamiamy o nowościach na blogu.

Zapisz się na darmowy Newsletter

Praktyczne pomysły, rady i inspiracje dla rodziców raz w tygodniu prosto na Twoją skrzynkę email.
Email
Imię
Żadnego spamu tylko informacje o nowych wpisach

Darmowy Newsletter

Praktyczne pomysły, rady i inspiracje dla rodziców raz w tygodniu prosto na Twoją skrzynkę email.

Email
Imię
Żadnego spamu tylko informacje o nowych wpisach