Nie tak dawno pisałam o tym jak urządzić pokój dla chłopca. W tamtym wpisie skupiłam się głównie na funkcjonalności. Dziś skupię się na szczegółach i konkretnych elementach wyposażenia. Urządzając pokój dziecka warto zwrócić uwagę na kilka przedmiotów, które w jakiś sposób ożywią wnętrze i sprawią, że pokój nabierze wyjątkowego, osobistego charakteru. Pozwoli to także na to by wzrok odwiedzającego pokój przykuło to, co ładne a nie to co aktualnie dzieje się na podłodze, biurku lub łóżku (ahh ten dziecięcy bałagan). Ostatnio znalazłam kilka użytecznych, ładnych i funkcjonalnych rzeczy. Gdybym tylko miała wiele pokoi w domu mogłabym urządzać je do woli. Niestety przy obecnym metrażu i wyposażeniu nie mam możliwości by wszystkie te rzeczy pomieścić a szkoda, bo naprawdę ja i chłopaki widzielibyśmy je właśnie u Nas.N jak Namiot

dodatki do pokoju dziecka

źródło www.homify.pl

Już samo słowo namiot niesie w sobie przedsmak przygody. Sama budowałam namioty z koców i krzeseł. Teraz czasy się trochę zmieniły i można nabyć lub samodzielnie wykonać przepiękne namioty. Mi szczególnie przypadły do gustu te tipi. Można się w nich schować by po prostu odpocząć ale równie dobrze może to być Nasza Wyspa Skarbów, pilnie strzeżona baza wypadowa lub centrum dowodzenia. Dołączając do zabawy z dzieckiem w Naszym przypadku trzeba często się wkupić ale nie ma nic przyjemniejszego niż wspólne zjedzenie małego co nieco i popatrzenie w niebo (przynajmniej w Naszej wyobraźni).

S jak Schowki

Zaczęło się od dużej ilości klocków. Później przyszła pora na kolejne pasje (niestety to wcale nie oznaczało, że poprzednie szły w niepamięć i można było je zastąpić). Takim to sposobem dom się zagraca i jak w reklamie potrzebujemy idealnego rozwiązania. Może więc podniesiemy łóżko i wstawimy pod nie kilka pudełek? Takim to sposobem kwestie klocków, torów i pluszaków mam rozwiązaną.

dodatki do pokoju dziecka

źródło www.homify.pl

P jak Półka

dodatki do pokoju dziecka

źródło www.homify.pl

Oj wielka mi filozofia, jak mówi mój sąsiad. Półka jak półka, kawał dechy i mocowanie. O co więc tyle szumu? O to, by mieć wyżej wspomniany element zaskoczenia. Półka przede wszystkim musi pomieścić rzeczy, które planujemy na niej składować, stąd bardzo istotna jest wytrzymałość mocowań i obciążenie. Jeśli u Was, tak jak u mnie brakuje miejsca na książki a jednocześnie chcielibyście mieć niebanalne rozwiązanie, to może spodoba Wam się półka drzewo. Oprócz książek może pomieść też płyty CD czy inne małe gadżety a w pokoju już zawsze będzie wiosna.

L jak Lampa

dodatki do pokoju dziecka

źródło www.homify.pl

Po przerobieniu pociągów, samochodów i super bohaterów w końcu zamarzyło mi się coś normalnego. Mi nie dzieciom. One nie zawsze zwracają uwagę na takie przyjemne rzeczy jak źródło światła, chyba że jest ich jedyne źródło, które na dodatek nie działa. Styl skandynawski zawsze był wysoce przeze mnie doceniany. Prostota i naturalne materiały pozwalają mi na szybszy relaks a skoro działa to mnie może również podziała na dzieci. W końcu moja krew. Liczę po cichu też na to, że lampa, która mi się spodobała przetrwa więcej niż jeden sezon.

dodatki do pokoju dziecka

źródło www.homify.pl

Przy okazji spodobała mi się też inna lampa. Mam ochotę zaczerpnąć pomysł i namówić Pana B na mały projekt. Można ją dowolnie pomalować, co brzmi jak zadanie dla właściciela pokoju. Przy okazji będzie też to dobra okazja na spędzenie czasu z tatą i nauczenie się kilku męskich rzeczy.

O jak ostatni punkt programu, czy N jak narzuta lub P jak pościel

dodatki do pokoju dziecka

źródło www.homify.pl

Jakość spania zależy od jakości posłania. Wiedziała już o tym księżniczka , co ją na ziarnku grochu położyli. Pozwalam rodzinie Państwa B na osobisty wybór pościeli czy narzuty (licząc po cichu, że będą więcej czasu spędzać w łóżku z samego rana oraz na to, że jak już wstaną to po sobie zaścielą, na przykład taką super narzutą).

Zdjęcia i pomysły zawarte w tym wpisie zaczerpnęliśmy z portalu www.homify.pl. Podsumowując urządzając pokój dla dziecka warto poszukiwać inspiracji. Internet jest pełen wielu ciekawych zasobów z dziedziny designu, wystroju wnętrz czy też po prostu ergonomii.


Przeczytaj również:

Jak urządzić pokój dla chłopca

Jak wybrać tapetę do pokoju dziecięcego


Zachęcamy do zapisania się na nasz newsletter. Nie wysyłamy żadnego spamu, tylko raz w tygodniu powiadamiamy o nowościach na blogu.

Zapisz się na darmowy Newsletter

Praktyczne pomysły, rady i inspiracje dla rodziców raz w tygodniu prosto na Twoją skrzynkę email.
Email
Imię
Żadnego spamu tylko informacje o nowych wpisach

Darmowy Newsletter

Praktyczne pomysły, rady i inspiracje dla rodziców raz w tygodniu prosto na Twoją skrzynkę email.

Email
Imię
Żadnego spamu tylko informacje o nowych wpisach