Dziś będzie krótko, twórczo i na temat. W te święta mamy zaproszenie na ślub, prócz tego cały okres przed i dookoła świąteczny jest już zaplanowany. Choć uwielbiam tradycje i wszelkie zajęcia artystyczne, wyjątkowo w tym roku nie mam jak znaleźć wystarczająco dużo czasu na to, by przygotować tradycyjne pisanki (chyba, że ktoś pozwoli mi to robić w samolocie, jednak wątpię czy mogę tak sobie topić wosk nad źródłem ognia lub wnieść mój domowej roboty nożyk z igiełką do wydrapywania wzorów).

Trzeba więc będzie iść na skróty i być kreatywną a do tego liczyć na to, że dzieci trochę pomogą i z wielką dumą będę mogła pokazać światu jakie to uzdolnione pociechy mam.Wyklejanki

Wystarczą kolorowe gazetki, resztki wycinanek, stare czasopisma i klej. Reszta to dzieło małych rączek. Do rozprowadzania kleju najlepszy jest pędzelek. Powierzchnia jajka musi być odtłuszczona. Można robić jednokolorowe lub wielobarwne. Z tekstem lub bez.

Pisanki wyklejanki

Mazakowe mazajki

Na ten pomysł wpadła nastoletnia córka mojej koleżanki. Po co się bawić w farbowanie. Wystarczy wziąć jajka. Odtłuścić ich powierzchnie i dowolnie pomalować mazakami. Jeśli nie macie inspiracji co do wzorków a kreski, kropki czy świderki was nie zadowalają pomocnym może okazać się doodle art. Jeśli ktoś ma trochę talentu twórczego lub odtwórczego mogą z tego wyjść prawdziwe dzieła sztuki.

Pisanki malowane mazakami Pisanki malowane mazakami

Gotowe obrazki na folii

Natknęłam się na nie w polskim sklepie zagranicą. Skoro dotarły aż tam muszą być niezmiernie popularne. Choć bardzo szybko się je robi i właściwie nie ma szans by nie wyszły to mnie nie przekonują. Może jednak będą doskonałym wyborem dla Was. Uważajcie tylko na produkty Made in China. Mogą Was zaskoczyć życzeniami w różnych językach.

Pisanki z folią Pisanki z folią

Raz w kolorze

Jeśli ktokolwiek z Was próbował kiedyś barwienia naturalnymi produktami (jak np. skórka od cebuli, czerwone wino czy zielona herbata) to wiecie, że potrzeba na to dużo więcej czasu niż na jakiekolwiek inne, sztuczne barwniki, które dostaniecie w każdym (nawet kosmetycznym) sklepie. Dlatego tak łatwo iść na skróty i za złotówkę lub dwie mieć wszystkie kolory tęczy. To jest najszybszy sposób na pisanki. Jednak mam trochę inną propozycję. Czy w święta bożego narodzenia zdarzyło się Wam przyozdabiać choinkę w wybranym kolorze? Czemu nie zrobić podobnie z jajkami? Różne odcienie niebieskiego, czy zielonego mogą pięknie wyglądać na świątecznym stole. Jeśli do tego poprosicie dzieci o pomoc i dacie im wolną rękę, możecie być naprawdę mile zaskoczeni.

Kolorowe pisanki

Ono żyje

Jeśli poszliście w barwienie jajek gotowymi barwnikami ale nie chcecie na tym poprzestać to kolejnym pomysłem jest ożywienie naszych jajek poprzez dodanie im twarzy. Różne kształty oczu, nosa czy ust zamienią nasze pisanki w jajka uśmiechnięte, zmęczone, śpiące, zdziwione, czy jakkolwiek sobie namalujemy. Możliwym jest, że nasze dzieci mają naklejki -oczka, które ułatwią Nam pracę.

Pisanki z minkami Pisanki z minkami Pisanki z minkami

Jestem bardzo ciekawa Waszych pomysłów na szybkie pisanki.

Zachęcamy do zapisania się na nasz newsletter. Nie wysyłamy żadnego spamu, tylko raz w tygodniu powiadamiamy o nowościach na blogu.

Zapisz się na darmowy Newsletter

Praktyczne pomysły, rady i inspiracje dla rodziców raz w tygodniu prosto na Twoją skrzynkę email.
Email
Imię
Żadnego spamu tylko informacje o nowych wpisach

Darmowy Newsletter

Praktyczne pomysły, rady i inspiracje dla rodziców raz w tygodniu prosto na Twoją skrzynkę email.

Email
Imię
Żadnego spamu tylko informacje o nowych wpisach