Jak wybrać dobre krzesełko do karmienia? I co oznacza naprawdę dobry wybór? Cóż, to zależy od tego, czego tak naprawdę potrzebujesz. Może to być najbardziej modne i wygodne krzesełko na rynku ale jeśli nie zmieści się w Twojej małej kuchni, to po prostu nie jest dla Ciebie bo bardziej potrzebujesz kompaktowego krzesełka, które zajmuje mało miejsca.
Jeśli masz wysoki blat będziesz potrzebowała krzesełka z regulowaną wysokością a jeśli dysponujesz małym budżetem cena krzesełka będzie dla Ciebie miała duże znaczenie.

Co jest więc najważniejsze przy wyborze krzesełka, to znajomość własnych potrzeb i możliwości. Kolejnym krokiem będzie pewnie sprawdzenie opinii o krzesełkach i poniżej znajdziecie 3 krzesełka, które przetestowałam w domu Państwa B.

1. Krzesełko do karmienia Stokke Tripp Trapp

Jest to kultowe krzesełko, wysoko pożądane przez większość mam w UK. Krzesełko weszło na rynek ponad 40-lat temu ( w 1972) i od tego czasu zrewolucjonizowało wzornictwo w swojej kategorii, stając się charakterystycznym i rozpoznawalnym przedmiotem, kopiowanym przez innych producentów i chętnie kupowanym na całym świecie. Po czym je poznać? Jest to proste drewniane krzesełko z możliwością regulacji wysokości siedzenia i podnóżka. Brak zakamarków oznacza bardzo łatwe czyszczenie a materiał, z którego jest wykonany w pełni ulega recyklingowi.

Zalety:

Stabilne, solidne, drewniane, łatwe do regulacji, rośnie razem z dzieckiem i służy długie lata, łatwo się czyści. Z czasem dziecko samo może się na nie wspinać, co jest dużą i rzadko spotykaną zaletą.

Wady:

Cena (ze względu na markę i popularność), dość dużo waży, nie łatwo jest je przenosić.

Gdzie kupić:

Aktualne ceny tego krzesełka możesz porównać w serwisie Ceneo klikając tutaj

Musisz wiedzieć, że jeżeli dokonasz zakupu przez Ceneo otrzymamy niewielką prowizję ale nie zmieni to ceny dla Ciebie.

2. Krzesełko do karmienia Antilop

Kolejne kultowe krzesełko. Proste. Ma wszystko co potrzeba i nic co jest zbędne. Popularne wśród mam ale także wśród restauracji. Łatwo jest je wypróbować przed zakupem. Jego ultra prosta konstrukcja oznacza braku zakamarków gdzie lubią wciskać się resztki żywności. Wbrew pozorom jest łatwe do składania i nie zajmuje wiele miejsca (jak to IKEA). Można więc je łatwo wrzucić do bagażnika. Kolorystyka jest bardzo (bardzo) podstawowa, ale za to nie bardzo dziecinna.

antilop krzeselko do karmienia

Zdjęcie pochodzi ze strony Ikei: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S29067293/

Zalety:

Cena, bardzo łatwe do czyszczenia, proste, kolor pasów bezpieczeństwa (ciemne i nie widać plam), lekkie, łatwedo przenoszenia. Cena dodatków (poduszka, tacy) bardzo atrakcyjna.

Moje dziecko uwielbiało używać go jak „pchacza” i jeździć z nim po całej kuchni.

Wady:

Nie składa się więc nie jest dla kogoś kto ma mało miejsca. Ma tylko jedną wysokość siedzenia i jedną pozycję, co może utrudniać początkowy okres karmienia, kiedy nie wszystkie dzieci potrafią samodzielnie i stabilnie siedzieć. Tutaj przydaje się poduszka.

Mały wybór kolorów. Niektórym może przeszkadzać brak podnóżka. Wybór dodatków (jedna poduszka, taca) mógłby być większy. Taca trudno się wyjmuje.

Gdzie kupić:

Krzesełko możesz kupić w każdej Ikei.

3. Krzesełko do karmienia Chicco Polly 2-in-1

Kiedyś, gdzieś znalazłam reklamę tego krzesełka i również postanowiłam go wypróbować. Wiem, że jest dość popularne w Polsce, mimo, że wcale nie jest tanie. Jest to uniwersalne krzesełko przeznaczone do stosowania przez niemowlęta.

Zalety:

Zdecydowanie najlepsze na sam początek karmienia ze względu na Wszechstronność (ilość pozycji) i wygodną konstrukcje. Łatwo się przechowuje i składa. Ma też regulację wysokości. Składa się w miarę na płasko i choć wciąż zajmuje dość dużo miejsca to łatwiej je przechowywać schowane na przykład za lodówką. Ilość pozycji i regulacja wysokości pozwoli nam na łatwe dopasowanie krzesełka do różnych wysokości blatów. Gdy zdejmiemy tacę możemy łatwo je dosunąć do stołu. Typowo dziecięce wzornictwo przyciąga wzrok dzieci.

Wady:

Ciężkie. Jest bardzo trudne do czyszczenia. Ma bardzo dużo zakamarków pod które wchodzi jedzenie i trzeba poświęcić dużo czasu na upewnienie się, że wyczyściliśmy je dokładnie. Ma też białe pasy bezpieczeństwa, które łatwo się brudzą. Trzeba przyzwyczaić się do sposobu mocowania tacy w pozycji do przechowywania. Jest dość masywne, nie jest łatwo go przenosić. Nie do końca przypadła mi też opcja podwójnej tacy ale to kwestia gustu.

Gdzie kupić:

Aktualne ceny tego krzesełka możesz porównać w serwisie Ceneo klikając tutaj

Musisz wiedzieć, że jeżeli dokonasz zakupu przez Ceneo otrzymamy niewielką prowizję ale nie zmieni to ceny dla Ciebie.

Zachęcamy do zapisania się na nasz newsletter. Nie wysyłamy żadnego spamu, tylko raz w tygodniu powiadamiamy o nowościach na blogu.

Zapisz się na darmowy Newsletter

Praktyczne pomysły, rady i inspiracje dla rodziców raz w tygodniu prosto na Twoją skrzynkę email.
Email
Imię
Żadnego spamu tylko informacje o nowych wpisach

Darmowy Newsletter

Praktyczne pomysły, rady i inspiracje dla rodziców raz w tygodniu prosto na Twoją skrzynkę email.

Email
Imię
Żadnego spamu tylko informacje o nowych wpisach