Pierwsze urodziny wymagają wyjątkowej oprawy. Choć nie będą zapamiętane przez Nasze dziecko, to pozostaną utrwalone przez zdjęcia czy filmy i co tu ukrywać, chcemy by wyglądały tam jak najlepiej. Skoro to pierwsze urodziny, to wszystko będzie kręciło się wokół jedynki.

Specjalnie z tej okazji przygotowałam Wam szablon, z którego korzystałam przy przygotowaniu praktycznie wszystkich gadżetów. Oczywiście gotowe gadżety na roczek możecie kupić ale po pierwsze to koszty a po drugie kupowanie gotowych rzeczy nie dadzą Wam tyle satysfakcji, co własnoręcznie przygotowane dekoracje.1. Balony

Na pierwsze urodziny mieliśmy jeden, za to bardzo duży balon. Namalowałam na nim jedynkę. Taki balon doskonale wychodził na zdjęciach. Nasz był napełniony helem. Jeśli macie ograniczony budżet to balon/y napełnione powietrzem są tańsze a możecie przyczepić do sufitu taśmą dwustronną.

Można też pójść w inną skrajność i zasypać podłogę balonami. Jeśli na przyjęciu będzie dużo dzieci to na pewno będzie to super zabawa.

Jeśli nie chcecie balonów to ładnie wyglądają też girlandy papierowe, które można kupić na przykład w każdej Ikei.

2. Czapeczki dla gości

Łatwo znajdziecie je do kupienia w sklepach internetowych czy na Allegro. Możecie też wykonać je samodzielnie. Wystarczy obrysować koło od płaskiego, dużego talerza. Przeciąć na pół i skleić. Z jednego koła wyjdą Wam więc 2 czapki. Zostaje tylko kupić dużo cienkiej gumki. Przymierzcie na sobie ile jej potrzebujecie (plus kilka centymetrów na supełki) by mieć szablon na osobą dorosłą. Jeśli macie starsze dzieci, mogą one pomóc w ozdabianiu ( i przy okazji służyć za szablon na dziecięcy rozmiar czapki i sznurka).

Solenizantowi/Solenizantce możecie przygotować specjalną, dużą czapkę. Podobnie jak wyżej musicie narysować koło i je przeciąć, w tym przypadku promień musi być większy (tak by czapka była wysoka) ale za to musicie dopasować średnicę czapki do wymiarów głowy dziecka.

gadżety na roczek serwetki

3. Serwetki

Celowo nie szłam w opcje serwetek urodzinowych z 1. Zazwyczaj zostają one po przyjęciu i, o ile nie planujecie kolejnego dziecka, nie mają już zastosowania na kolejną imprezę. Dlatego wybieram zwyczajne, papierowe serwetki. Jeśli chcę, by przyjęcie miało jeden kolor przewodni, to dopasowuje kolor serwetek pod kolor czapeczek i balonów. Jeśli natomiast mam duży zapas różnych serwetek to po prostu robię przyjęcie różnokolorowe ( co nie dość, że jest kolejną, małą oszczędnością to przy okazji minimalizuje spór o to, że chłopcy nie będą jeść z różowych talerzyków).

4. Foto budka

To coraz bardziej popularny sposób na zabawne zdjęcia upamiętniające różne okazje. Ramkę do foto budki możecie skleić sami (np. z kartonów po pizzy czy innych z najbliższego sklepu). a resztę zrobią za Was goście ( w czapkach lub bez).

Możecie też zamiast foto budki skleić dużą jedynkę (jak na zdjęciu poniżej).

gadzetynaroczek01

5. Specjalne ubranie

gadźety na roczek ubranie

Może to być body/pajacyk lub koszulka z wydrukowanym napisem „Pierwsze urodziny”, „Jam jest jeden” czy „Mam już roczek”. Możecie wyszukać gotowe ubranka w Internecie lub zamówić specjalny wydruk. Sprawdźcie też czy w Waszej okolicy nie ma firm wykonujących nadruki na koszulkach.

6. Tort

Może być w kształcie jedynki lub po prostu mieć jedną świeczkę albo specjalną świeczkę-cyferkę. Te ostatnie można dość łatwo nabyć, praktycznie w każdym większym spożywczym.

Jeśli zależy Wam, by dziecko mogło zjeść swój tort urodzinowy to kilka takich przepisów zebraliśmy w wpisie: Tort na pierwsze urodziny, który może zjeść dziecko

Tort na pierwsze urodziny

Wiem, że niektórzy zachowują pierwszą świeczkę dziecka, by później zapalić ja na 18-te urodziny.

7. Serpentyny, łańcuchy i inne napisy

Ktoś, kto wymyślił ozdobne łańcuchy z trójkątów musiał mieć coś wspólnego z żeglarstwem. Wpadło mi to w oczy podczas wizyty w UK. Przyozdabiane były tym miasta, czasem balkony, ogrody czy małe domki nad morzem i muszę przyznać, że ma to swój urok.

Równie efektownie wyglądają kolorowe serpentyny tylko trochę więcej jest z nimi roboty.

Miłego kupowania lub wycinania. Szablon A4 znajdziecie tutaj

Jeżeli przygotowujesz pierwsze urodziny dziecka i szukasz inspiracji kliknij tutaj, żeby zobaczyć wszystkie wpisy na ten temat

Zachęcamy do zapisania się na nasz newsletter. Nie wysyłamy żadnego spamu, tylko raz w tygodniu powiadamiamy o nowościach na blogu.

Zapisz się na darmowy Newsletter

Praktyczne pomysły, rady i inspiracje dla rodziców raz w tygodniu prosto na Twoją skrzynkę email.
Email
Imię
Żadnego spamu tylko informacje o nowych wpisach

Darmowy Newsletter

Praktyczne pomysły, rady i inspiracje dla rodziców raz w tygodniu prosto na Twoją skrzynkę email.

Email
Imię
Żadnego spamu tylko informacje o nowych wpisach