Tatuś to takie duże dziecko. Naprawdę. Gdy się urodziło Nam Małe B. w domu pojawił się pierwszy sterowany radiem samochód. Cóż z tego, że od 8-go roku życia. Piszę o tym dlatego, że wbrew pozorom ojcu, można podarować naprawdę dużo różnych rzeczy, z których będzie zadowolony a którymi i dzieci będą mogły się pobawić. Tegoroczna lista zawiera prawdziwy mix, by każdy ojciec znalazł coś dla siebie.1. Szybki pomysł na laurkę

Kto ma dzieci w przedszkolach czy żłobkach może liczyć na kreatywność wychowawczyń i piękne laurki. Jeśli nie mamy takiej możliwości należy zakasać rękawy i pomóc dzieciom przygotować laurki własnoręcznie.

Pierwszy pomysł to drzewko. Wystarczy narysować korzeń i gałęzie a następnie odcisnąć rączki wcześniej pomalowane farbkami lub nawet zwykłą pomadką. Jeśli odciśniecie rączki-liście na innej kartce a następnie je wytniecie i przykleicie na konary pozwoli Wam to uniknąć przypadkowego zabrudzenia docelowej kartki. Przykład takiej kartki znajdziecie poniżej w tym linku

Drugi pomysł jest jeszcze szybszy. Wystarczy wyciąć z kartki krawat (jeśli tato nosi go często) lub rybkę jeśli lubi wędkować lub piłkę jeśli lubi ją oglądać lub grać czy nawet buta jeśli lubi biegać.

Tutaj przykładowa rybka do ściągnięcia

2. Zabawne skarpetki

Kiedyś na bardzo ważnym i poważnym spotkaniu biznesowym na mojej twarzy nagle pojawił się uśmiech bo zobaczyłam bardzo zabawne i kolorowe skarpety u kogoś o kogo nigdy bym się ich nie spodziewała. Oczywiście zostałam zapytana dlaczego się uśmiecham i odpowiedziałam, że bardzo spodobały mi się skarpety. Po czym padła dumna odpowiedź, że jest to prezent od syna. Wyprawa po najbardziej zwariowane skarpety dla taty stała się czerwcowym rytuałem. Może Wam też spodoba się ten pomysł? Jeśli szukacie skarpet dla taty i syna/córki zajrzyjcie na przykład tu: Link do skarpetek na Dawanda

3. Szybka poduszka – kolorowych snów tato

Potrzebne będą: flamastry niezmywalne do malowania tkanin i poszewka na poduszkę

To będzie bardzo unikatowy prezent. Jedyny w swoim rodzaju a co najważniejsze będzie na nim to najbliższe sercu naszym dzieciom. Na środku poduszki piszemy coś w stylu „słodkich snów tato” a później to już inwencja twórcza dzieci. Na Naszej poduszce był kosmita, traktor(chyba), trochę serduszek, gwiazdek jak płatki śniegu, księżyce trzy, słonce i kapcie!

Starsze dzieci mogą zawsze spróbować sił z doodle.

poduszka na prezent dla ojca

4. Najlepsza zabawka dla dziecka

Jak wspomniałam wcześniej tato jest jak duże dziecko. Czym lubią bawić się chłopcy? Wszystkim tym gdzie pierwsze skrzypce gra przygoda, współzawodnictwo, podróż w nieznane, bitwy, fascynujące wyścigi oraz budowanie nowych pojazdów. Tato ucieszy się i bardzo chętnie sklei Wam jakiś model, pojeździ sterowanym samochodem (popływa łódką czy poleci samolotem). Na ułożenie torów i rozłożenie kolejki poświęci niejeden wieczór. Puści latawiec najlepiej na świecie, ułoży super skomplikowane puzzle czy zbuduje robota z Lego Technics bez instrukcji.

Zabawka na prezent dla ojca

5. Weekend z tatą

Czasem jest tak, że tato długo pracuje, dużo wyjeżdża lub nawet nie mieszka z dzieckiem. Czas tylko z tatą jest wtedy najlepszym prezentem jaki możemy podarować. Tutaj pomysłów może być naprawdę bardzo wiele. Wspólny wyjazd na ryby, wyjście do kina, wycieczka rowerowa, ognisko tylko z tatą, karnet na basen czy nawet zrobienie czegoś wspólnie w ogrodzie lub w domu może być świetną okazją do podbudowania relacji i stworzenia wspólnych wspomnień.

weekend z tatą

Zachęcamy do zapisania się na nasz newsletter. Nie wysyłamy żadnego spamu, tylko raz w tygodniu powiadamiamy o nowościach na blogu.

Zapisz się na darmowy Newsletter

Praktyczne pomysły, rady i inspiracje dla rodziców raz w tygodniu prosto na Twoją skrzynkę email.
Email
Imię
Żadnego spamu tylko informacje o nowych wpisach

  • Ula

    Mój tata to naprawdę dużo dziecko… Czasem zachowuje się gorzej ode mnie. Myślę, że propozycja br 5 jest najlepsza. Ja spędzę z tatem sobotę w leszczyńskim tunelu aerodynamicznym.

    • Leszczyński tunel aerodynamiczny brzmi jak kupa dobrej zabawy. Pozdrawiamy

Darmowy Newsletter

Praktyczne pomysły, rady i inspiracje dla rodziców raz w tygodniu prosto na Twoją skrzynkę email.

Email
Imię
Żadnego spamu tylko informacje o nowych wpisach