Podobno w czasie deszczu dzieci się nudzą więc w teorii, w czasie słonecznej pogody nie powinniśmy mieć z nudą większych problemów. Niestety tu teoria się kończy a zaczyna się życie. Osobiście nie lubię upałów. Bardzo mnie męczą. Nie pomagają nawet zakupy w hipermarkecie na dziale z mrożonkami. W pełni wiec rozumiem moje dzieciaki. Ich młode organizmy mają dopiero kilka lat praktyki i wciąż uczą się jak sobie radzić w piękny ale bardzo męczący, upalny dzień. Nie jest to tylko kwestia samego słońca ale gęstości powietrza i ogólnego bezruchu. Kiedy nie mamy pod ręką zacienionej werandy lub jeziora pozostaje Nam własna kreatywność i dzięki niej kilka pomysłów na zabawy dla dzieci na lato. Poniżej znajdziecie 4 sposoby na to jak schłodzić i zająć nasze dzieci. Gotowi na małe orzeźwienie.1. Lodowe wykopaliska

zabawa z lodem dla dzieci

Nie pamiętam już skąd pomysł na tą zabawę. Wstawiam wieczorem do zamrażalki i już od rana można się bawić. Wystarcza tylko miski, zabawki i woda. Wykopaliska nie mogą się odbyć bez narzędzi: młotków, dłutek, spryskiwaczy, zakraplaczy, pistoletów na wodę itp. Na koniec wołamy naszych archeologów.

Kilka podpowiedzi. Najlepiej zamrażać warstwami, bo jak wrzucimy wszystkie zabawki od razu to większość z nich pójdzie na dno.

By wyjąć naszą skamielinę, miskę z nią wkładamy do większej miski z gorącą wodą (uwaga by się nie poparzyć). Zabawa wciąga i jest czasochłonna. Idealna do łazienki lub na balkon a jeśli nie boimy się wody to do dowolnego pokoju. Dzieciaki nawet robią sobie zawody, kto uwolni szybciej zabawkę. Możemy mrozić nie tylko zabawki ale też cukierki

2. Gorący ziemniak

Zagraj w zimnego ziemniaka latem. Napełnij balon wodą i zrób w nim kilka dziurek szpilką. Zabawa polega na tym, by pozbyć się go dopóki jest w nim w nim woda. Uwaga efektem ubocznym jest kompletne przemoczenie ale przecież o to nam chodziło. Warto latem zaopatrzyć się w zapas balonów. Przydadzą się także do kolejnej zabawy.

3. Meksykański prysznic

zabawy z balonem dla dzieci na lato

Stwórz własną, balonową piniatę. Piniata to latynoamerykańska zabawa, którą możecie czasem zobaczyć na amerykańskich filmach podczas zabaw urodzinowych. Polega na strąceniu specjalnie przygotowanej zabawki (z papieru) wypełnionej przeważnie słodyczami, których uczestnicy starają się zebrać jak najwięcej. W naszej wersji wystarczy wypełnić balony wodą, powiesić je na drzewie a resztę zrobią dzieciaki z kijami. Mokry efekt gwarantowany. Nie jest to raczej zabawa w czterech ścianach. Im balon będzie bardziej napełniony tym szybciej pęka. Im więcej balonów tym lepiej ale muszą być powieszone w pewnej odległości od siebie. Wtedy dzieci tak na siebie nie wpadają. Sznurek musi być naprawdę mocny, bo balon napełniony wodą wcale nie jest lekki.

4. Super chłodzący napój z arbuza

orzeźwiający napój z arbuza na lato

Bardzo łatwy do przygotowania przez dzieci. Bierzemy arbuza i wyrajamy czerwoną część. Następnie przeciskamy arbuza przez sitko a właściwie to dzieciaki miażdżą arbuza. Robimy to tylko dlatego, by pozbyć się pestek. Można też kupić arbuza bez pestek ale wtedy nie ma zabawy. Następnie dodajemy sok z cytryny (1 łyżka na kilogram arbuza). Jak mam dodaję też starkowany imbir do smaku i liście mięty. Do tego kostki lodu i już napój jest gotowy.

A kiedy w końcu wieczorem zrobi się chłodniej a dzieci wciąż nie będą chciały iść spać mogą się Wam przydać nasze pomysły na Zabawy dla dzieci z piłką. Możecie je również przeplatać z zabawami na lato w ciągu dnia.

Zachęcamy do zapisania się na nasz newsletter. Nie wysyłamy żadnego spamu, tylko raz w tygodniu powiadamiamy o nowościach na blogu.

Zapisz się na darmowy Newsletter

Praktyczne pomysły, rady i inspiracje dla rodziców raz w tygodniu prosto na Twoją skrzynkę email.
Email
Imię
Żadnego spamu tylko informacje o nowych wpisach

Darmowy Newsletter

Praktyczne pomysły, rady i inspiracje dla rodziców raz w tygodniu prosto na Twoją skrzynkę email.

Email
Imię
Żadnego spamu tylko informacje o nowych wpisach